Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

WITKOWO – Świetlica gotowa, czas na świętowanie

         W tym roku w Witkowie oprócz tradycyjnego wieńca i chleba dożynkowego podsumowujących doroczne zbiory w sołectwie będzie też i  okolicznościowa wstęga, której przecięcie zainauguruje otwarcie nowej świetlicy. Uroczyste świętowanie pan Sołtys wspólnie z mieszkańcami zaplanowali na 26 września br.

        Świetlica wiejska w każdej wsi, to taki symbol  lokalnej tożsamości . To miejsce, które pełni funkcję centrum kulturalno – rozrywkowego wsi. Tak właśnie od niedawna jest też i w Witkowie. W krajobraz  tej  niewielkiej miejscowości w gminie w roku bieżącym  wkomponowany został obiekt nowej świetlicy wiejskiej. Ten fakt mieszkańcy zamierzają świętować  podczas sołeckich dożynek w dniu 26 września br.
       Budowę tutejszej świetlicy trwała jak na taką inwestycję bardzo krótko. Rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku, a zakończona została w czerwcu roku bieżącego. Budowa tego obiektu utrwalona została nie tylko na fotografiach. Jej codzienny przebieg śledziła także zainstalowana w tym celu kamera, co widoczne jest dokładnie podczas filmu jaki został przygotowany.
       Dzisiaj  mieszkańcy mogą być dumni z nowego obiektu, który pozwala  im na spotkania, imprezy w warunkach na przyzwoitym poziomie. Obiekt ten można śmiało uznać za jeden z nowocześniejszych obiektów w gminie. Do tej pory mieszkańcy tego sołectwa urządzając  wszelkie spotkania integracyjne korzystali z  gościnności swojego Sołtysa Romana Branickiego. Podwórko i namioty służyły im za miejsce dorocznych spotkań.  

       Całkowity koszt inwestycji wyniósł 430.000 zł. Do inwestycji 202.500 zł dołożyła Unia Europejska. Kolejne 7.160 zł. dołożyli również mieszkańcy z Funduszu Sołeckiego. Pozyskana dotacja pochodzi  z  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2007 - 2013 „Odnowa i rozwój wsi”.  Świetlica ma bryłę parterowego budynku, a jego powierzchnia zabudowy wynosi prawie 170 m kw.

KO

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.