Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

WYRUSZĄ SZLAKIEM KREDENSÓW

       W najbliższych dniach 21 i 23.07. br. wyruszą  wycieczki Szlakiem Kredensów Przeszłości. Uczestnicy wypraw odwiedzą Strużal i Sławkowo, dwie z siedmiu miejscowości uczestniczących w projekcie Homo homini.  Jutro wycieczka piesza ruszy z Chełmży do Strużala, malowniczej miejscowości w Gminie Chełmża zlokalizowanej na półwyspie położonym na Jeziorze Chełmżyńskim. Grupa uczestników dotrze do świetlicy wiejskiej, w której obejrzy pięknie odnowiony kredens z podarowanymi do niego przedmiotami, które stanowią namacalne ślady przeszłości konkretnych rodzin z miejscowości Strużal i „Mała” Grzywna. Wycieczka wyrusza o godz.16.00 spod  basenu w Chełmży. Z kolei punktem docelowym w dniu 23.07. będzie wieś Sławkowo, której mieszkańcy podobnie włączyli się w realizację projektu Szlakiem Kredensów Przeszłości. Tym razem uczestnicy wycieczki do Sławkowa dotrą rowerami. Grupa wyrusza z Chełmży o godz. 16.00 spod LIDLA. Przewodniczką podczas wycieczek będzie p. Maria Bulińska, koordynatorka wielu innych gminnych wypraw pieszych i rowerowych.
       Organizator wycieczek – Stowarzyszenie Homo homini zapewnia miłą atmosferę, piękne widoki wędrowania i co najważniejsze: chwile zadumy, wspomnień, ale i zachwytu przy KREDENSACH.  Do udziału w wycieczkach zapraszamy przedstawicieli pokoleń od najmłodszego do najstarszego. 
       Przypomnijmy: Projekt „Szlakiem Kredensów Przeszłości”  finansowany jest  przez Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2015” i przez lokalne społeczności z Funduszu Sołeckiego. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Homo homini.
KO
Foto: nadesłane. Na zdj. Odnowiony kredens i pamiątki z przeszłości w świetlicy wiejskiej w Kończewicach.
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.