Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

ŚLĄZACY GOŚCILI W ZELGNIE

       Do Zelgna zjechali przedstawiciele LGD z Dolnego Śląska i z Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego. Celem ich wizyty było zapoznanie się ze zrealizowanym w Gminie Chełmża projektami , na które środki w minionych latach pochodziły z Programu  Rozwoju Obszarów Wiejskich. Goście odwiedzili przedszkole dla maluchów 3-5 letnich, odrestaurowaną pastorówkę, lokalną pracownię MALWA  i nowy amfiteatr oraz  na „żywo” mieli okazję poznać i usłyszeć lokalny zespół POLSKIE KWIATY.
       Należy przyznać, że Zelgno w gminie jest miejscowością, w której  kilka projektów inwestycyjnych  sfinansowanych przez Unię Europejską  dało  widoczne  rezultaty. Przede wszystkim przykładem tego jest  obiekt odrestaurowanej zabytkowej Poniatówki i jej otoczenia, które dzisiaj stanowią  całość pod nazwą Centrum Kultury i Tradycji.  Inwestycje, które doprowadziły do uzyskania obecnego stanu tego obiektu samorząd gminy zrealizował  między innymi przy udziale środków z Lokalnej Grupy Działania Ziemia Gotyku. Dochodzą do tego również projekty tzw. miękkie, które zaprocentowały ciekawymi inicjatywami z udziałem samych mieszkańców, których podjęło się Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża i miejscowa Biblioteka Samorządowa. Między innymi jest to lokalny zespół POLSKIE KWIATY, który mógł zostać utworzony przy udziale środków pochodzących z tzw. małego projektu LGD.
Uczestnicy  wyjazdu wzięli udział w warsztatach miejscowej pracowni rękodzieła artystycznego i ludowego MALWA, które poprowadziły panie instruktorki z pracowni.  Zwiedzili miejscową Bibliotekę Samorządową i  wysłuchali krótkiego koncertu POLSKICH KWIATÓW.  Gości przyjęli gospodarze miejsca i obiektów: Wójt Gminy Jacek Czarnecki, Sołtys Wsi Stanisława Stasieczek i Dyrektor samorządowych instytucji kultury w gminie Justyna Błaszczyk.
Grupa LGD z Dolnego Śląska w dniach 24-25.06.br gościła na obszarze całej LGD Ziemia Gotyku. Jednym z punktów programu pobytu było właśnie Zelgno.Grupie podczas pobytu na Ziemi Gotyku towarzyszyła Wiceprezes LGD Ziemia Gotyku Mariola Epa - Pikuła.
KO
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.