Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

TRUSKAWKOWE BIELCZYNY

       Takiej imprezy w Gminie Chełmża jeszcze nie było. Święto Truskawki zorganizowane zostanie po raz pierwszy.  Jego trudu organizacji podjęło się  Koło Kobiet Aktywnych OD NOVA w Bielczynach. Szykuje się nam mieszkańcom jedno wielkie szaleństwo truskawkowe: mnóstwo potraw z truskawką w roli głównej,  A to wszystko już w najbliższą sobotę 27 czerwca br. na godz. 16.00 w Bielczynach.  Organizatorki imprezy zaplanowały  mnóstwo atrakcji i to przede wszystkim  truskawkowych. Liczą, że zadowoleni z nich będą zarówno  dzieci, młodzież jak i  dorośli. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursie na najciekawsze przebranie za truskawkę. Dla nieco starszych zaplanowano konkurencje sportowe, w tym też truskawkowy mecz piłki nożnej. Z kolei gospodynie tego wyjątkowego święta wystąpią w specjalnym tańcu, przygotowanym na tę też  truskawkową okazję.
       Wiodącym punktem programu imprezy na pewno będą prezentacje  kulinarne potraw, ciast, przetworów przygotowanych oczywiście na bazie truskawek. Panie z gminnych KGW staną do konkursu na najsmaczniejszy tort truskawkowy. Poza tym w programie jeszcze wiele atrakcji towarzyszących jak m.in.: spotkanie z edukacji leśnej, pokazy karate i musztry wojskowej oraz bezpłatne atrakcje dla: zamek dmuchany, ścianka wspinaczkowa, malowanie twarzy, kącik artystyczno-plastyczny i  mini zoo.
        Podsumowując: w Bielczynach zapowiada się smaczna truskawkowa impreza. Warto tutaj być i poznać uroki i smaki  tego ulubionego polskiego owocu. Partnerami  imprezy są: Wójt Gminy Chełmża, Starostwo Powiatowe, CIK Gminy Chełmża, Lasy Państwowe, Sołectwo Bielczyny, Sołectwo Windak oraz  prywatni sponsorzy.

KO

PROGRAM IMPREZY:
16.oo
Uroczyste otwarcie Święta Truskawki Bielczyny 2015
16.15 Wystąpienie przedstawiciela Lasów Państwowych (Edukacja leśna)
16.30 Pokaz karate w wykonaniu Dojo Chełmża- Sekcja Toruńskiego Klubu Kyokushin Karate
16.50 Występ grupy ART z Gimnazjum im. Bł. Juty w Głuchowie
17.10 Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze przebranie za truskawkę
Truskawkowy taniec.
17.30 Rozstrzygnięcie konkursu na najsmaczniejszy tort truskawkowy
17.50 Taniec KKA ,,OD-NOVA”
18.00 Pokaz wojskowy klasy mundurowej z Gimnazjum im. Bł. Juty w Głuchowie
18.50 Konkursy i zabawy z nagrodami dla dzieci i dorosłych
19.00 Ogłoszenie wyników truskawkowego meczu piłki nożnej
19.15 Wspólne biesiadowanie połączone z zabawą taneczną do północy

Pochodzenie grafiki: Google.

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.