Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

STANĘLI DO WYŚCIGU NA WODZIE

        Siedem ręcznie  zmontowanych  pojazdów  wodnych  stało się  obiektami zainteresowania i dopingu publiczności  przybyłej do Zalesia  na tegoroczną inaugurację  sezonu turystycznego 2015’ w Gminie Chełmża.   Pojazdy  wzięły udział w II Wyścigu Pojazdów Wodnych w Gminie Chełmża. Najlepiej ze wszystkich wypadły FIREMAN, BEZLUDNA WYSPA i ALEKSANDRA WIELKA. Komisja Konkursowa przy ocenie pod uwagę brała nie tylko czas przepłynięcia na wyznaczonym odcinku, ale także oryginalność pojazdu oraz jego pomysłowość, styl i wykonanie.
         Pojazdy były różnej konstrukcji, o różnych możliwościach przepłynięcia wyznaczonego odcinka i charakteryzowała je także różna pomysłowość i zupełnie inny styl wykonania. Rywalizacja jak na wyścig przystało była zacięta, a publiczność zgromadzona na pomoście  i na plaży z zainteresowaniem śledziła  wodne wyczyny zawodników jednocześnie  im dopingując.
          A było o co powalczyć. Organizator wyścigu – Wójt Gminy Chełmża dla trzech pierwszych zwycięzców ufundował nagrody finansowe: I m. 400 zł; II m. 200 zł; III m. 100 zł. Poza tym wszyscy zwycięzcy wyścigu i pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary wypełnione słodyczami. Udział w tegorocznym wyścigu wzięli: OSP Kuczwały FIREMAN – I m.; Gimnazjum Głuchowo klasy ART. Bezludna Wyspa -II m.; Aleksandra Lewna III m. Aleksandra Wielka; Wspólnota Wolontariatu Światowych Dni Młodzieży IV m.; Gimnazjum Głuchowo klasy mundurowe Tratwa Militarna; Szkoła Podstawowa w Grzywnie; Szkoła Podstawowa w Kończewicach kl.I B Pszczółka Maja. Wyścig po wręczeniu nagród podsumowała wspólna pamiątkowa fotografia.
          Tegoroczna liczba zgłoszonych do wyścigu pojazdów sugeruje wzrost zainteresowania ze strony uczestników i miłośników sportowo – rekreacyjnych wyzwań. Organizator liczy, że w przyszłym roku liczba uczestników będzie jeszcze większa, bo niektórzy tegoroczni uczestnicy  już zdeklarowali swój udział w III Wyścigu Pojazdów Wodnych.
KO

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.