Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

DO ZALESIA ROWERAMI – 21.06. ( NIEDZIELA)

       Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się tegoroczna inauguracja sezonu turystycznego 2015’ w naszej gminie. Organizatorzy na ten dzień szykują wiele ciekawych atrakcji, w tym występy lokalnych artystów, koncert Alicji Majewskiej, konkurs pojazdów wodnych, konkurs rowerowy, atrakcje dla dzieci.  Całość imprezy zainauguruje oficjalne otwarcie drogi rowerowej Toruń – Chełmża z odgałęzieniem do Kamionek Małych.

        Rajdy rowerowe zjadą do ośrodka  rekreacyjno – wypoczynkowego w  Zalesiu. Na godzinę 15.00 zaplanowane jest oficjalne podsumowanie rajdów i otwarcie nowej drogi rowerowej. Grupy rowerzystów do Zalesia zjadą z Torunia, Chełmży i z obszaru gminy. Przejazd z VIP-ami z regionu po nowej drodze rowerowej z metą w Zalesiu startuje o godz. 13.30 z Chełmży ( ul. 3 Maja obok stadionu oraz z Kamionek Małych ( teren obok jeziora). Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej inauguracji sezonu turystycznego w Gminie Chełmża jest  jubileusz 65 – lecia Polskiego Związku Wędkarskiego, w którym udział zapowiedział sam Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
       Liderem projektu budowy ścieżek rowerowych, jakie w ostatnim czasie wybudowane zostały na obszarze naszej gminy przy trasach wojewódzkich jest Powiat Toruński. Po niektórych z nich amatorzy dwóch kółek jeżdżą już od dłuższego czasu. Droga rowerowa Toruń – Chełmża z odgałęzieniem do Kamionek Małych jest  najdłuższą drogą rowerową w powiecie toruńskim. 36 kilometrów rowerowej trasy powstało w ramach partnerskiego projektu, którego celem była poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych, właśnie poprzez wybudowanie 3 dróg rowerowych. Droga rowerowa łączy Toruń z Chełmżą, a dodatkowo posiada odgałęzienie do Kamionek Małych i prowadzi wprost do tamtejszego jeziora. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, a jej łączny koszt to ponad 16 mln zł.
       Partnerami tej drogowej inwestycji są samorządy: Województwo Kujawsko-Pomorskie, Powiat Toruński, Gmina Chełmża, Miasto Chełmża, Gmina Łysomice.
       Inauguracja sezonu turystycznego w Gminie Chełmża, to najlepszy moment aby podsumować całą inwestycję   i wystawić jej końcową ocenę. Zachęcamy więc  mieszkańców gminy do zapoznania się z przebiegiem tras rowerowych i do włączenia się w V.I.P. Tour  w dniu 21 czerwca br.  Ruszamy z Chełmży godz. 13.00 ( start przy stadionie). Na wszystkich uczestników na miejscu w Zalesiu  czekać będzie szereg atrakcji, konkursów z nagrodami, a najwytrwalszy  rowerzysta nagrodzony zostanie  rowerem. Poniżej szczegółowy program imprezy POWITANIE LATA Zalesie 21.06.2015 r.
KO

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.