Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

KOMENDANCI STRAŻY OBRADOWALI

        Komendanci straży miejskich, gminnych oraz policjanci z naszego regionu  wzięli udział w I Kujawsko-Pomorskim Zjeździe Szkoleniowym, który odbył się w miniony piątek 12.06.  w Mirakowie w ośrodku wypoczynkowym GRODNO. Organizatorem spotkania był sam Prefekt Wojewódzki Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych Mirosław Bartulewicz. Podczas tak ważnego wydarzenia, jakie miało miejsce w naszej gminie, nie mogło zabraknąć jej gospodarza Wójta Jacka Czarneckiego. Wójt Czarnecki osobiście powitał przybyłych komendantów straży miejskich i gminnych, dokonując jednocześnie krótkiej prezentacji gminy:  historia, charakter, tradycje, walory turystyczne czy infrastruktura.” Jako samorząd, staramy się mieć poprawne stosunki z policją, strażą” – mówił do uczestników spotkania.
      W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Straży Miejskich i Gminnych  z całego województwa. W tym z: Barcina, Bobrowa, Bydgoszczy, Chełmna, Chełmży, Czernikowa, Golubia-Dobrzynia, Grudziądza, Janowca Wielkopolskiego, Kikoła, Mogilna, Nakła n/Notecią, Obrowa, Płużnicy, Rypina, Strzelna, Świecia n/Wisłą, Torunia, Wąbrzeźna i Włocławka. Szkolenie poprowadzili przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Na spotkaniu gościł również Komendant Wojewódzki Policji i jego Zastępca.
      Problematyka poruszana podczas zjazdu dotyczyła przede wszystkim zmian w ustawie Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Praktyczne aspekty zmian Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia oraz Kodeksu postępowania karnego w kontekście ustawy z dnia 28 listopada 2014 r. o ochronie i pomocy dla pokrzywdzonego i świadka w odniesieniu do czynności realizowanych przez Straże Miejskie lub Gminne poruszone zostały w ramach panelu dyskusyjnego. Służby mundurowe swoją uwagę skupiły również na stanie przygotowania Straży do przystąpienia do programu Standaryzacji Straży Miejskich i Gminnych „ Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców’. Program standaryzacji straży gminnych (miejskich) daje możliwość usystematyzowania prawnej i organizacyjnej działalności tej formacji, wskazuje również na zadania związane z utrzymaniem porządku publicznego, które są istotne z punktu widzenia społeczności lokalnych. „To właśnie dzięki takim spotkaniom  możliwa jest  wymiana doświadczeń oraz nawiązanie współpracy . Będę chciał, aby takie spotkania z udziałem policji, straży miejskich i gminnych odbywały się cyklicznie w ciągu roku” – zapewnił Prefekt Mirosław Bartulewicz.
KO

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.