Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

ORKIESTRY DĘTE W ZELGNIE - Zapraszamy !

        Już w najbliższą  niedzielę 31 maja  w Zelgnie  będzie naprawdę głośno. Poziom decybeli podniosą przy pomocy znanych i lubianych utworów orkiestry dęte, które wezmą udział w  Konkursie Orkiestr Dętych OSP Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W konkursie  swój udział zapowiedziały  orkiestry, które przybędą z obszaru naszego województwa. Dokładnie udział potwierdziły orkiestry z Wagańca, Śliwic, Jezior Wielkich, Bysławia, Radomic i Świekatowa. Początek prezentacji konkursowej orkiestr  zaplanowano  już od godz. 11.00. Główną scenę koncertową stanowić będzie amfiteatr w sąsiedztwie zabytkowej pastorówki w centrum wsi. Tutaj nastąpi także oficjalne otwarcie imprezy. Potem scena będzie należeć już tylko do muzyków.
        Dźwięki trąbek, fletów, puzonów, saksofonów i wielu innych instrumentów będą rozbrzmiewać prawie przez cztery godziny. Organizatorami tego muzycznego wydarzenia są: Wójt Gminy Chełmża, OSP Zelgno, Sołtys i Rada Sołecka Zelgna, KGW Zelgno i Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Zelgnie. Imprezę organizacyjnie wspierają również: Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Zarząd Gminny ZOSP RP w Chełmży i Komenda Miejska PSP w Toruniu.
       Ta wojewódzka impreza z udziałem druhen i druhów z regionu w naszej gminie odbędzie się po raz pierwszy. Organizatorzy i miejscowa społeczność liczą, że orkiestry strażackie w Zelgnie będą rozbrzmiewać także i w następnych  latach. A są ku temu najlepsze warunki i miejsce na organizację tej  imprezy, własnie tutaj - w Zelgnie.
KO

 

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.