Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

Danie z kaszy lub z kaszą

II Łubiański Dzień Kaszy

       Nie bez powodu od dawien dawna uważano, że kasze dodadzą nam zdrowia. Syte, ale i lekkostrawne, są doskonałym uzupełnieniem dań głównych, jak również mogą stać się samodzielnymi daniami. Czy lubisz pęczak, czy też kaszę gryczaną na pewno znajdziesz coś dla siebie wśród wielu sprawdzonych przepisów podczas Festiwalu Produktu Lokalnego Ziemi Gotyku już 17 maja br. w Gminnym Parku Kultury w Łubiance. W trakcie festiwalu przeprowadzony zostanie konkurs kulinarny na najsmaczniejszą potrawę z kaszy lub z kaszą.

       Konkurs jest skierowany do mieszkańców obszaru LGD „Ziemia Gotyku” – kół gospodyń wiejskich, gospodarstw agroturystycznych, miejscowej gastronomii oraz osób indywidualnych.
       Podstawą wykonanej potrawy ma być kasza gryczana, jęczmienna, jaglana, kukurydziana i manna. Inne produkty mają stanowić dodatek do kaszy i nie powinny być produktem podstawowym dania. Komisja konkursowa przy ocenie potraw będzie brała między innymi pod uwagę związek potrawy z lokalną tradycją kulinarną, smak i oczywiście estetykę prezentacji potrawy. Spośród uczestników tego kulinarnego konkursu wyłonionych  zostanie trzech  zwycięzców, którzy otrzymają nagrody rzeczowe. W załączeniu Regulamin konkursu kulinarnego i karta zgłoszenia.

KO

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.