Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

ZAKOŃCZYLI URZĄD SOŁTYSA

       Podziękowania za zaangażowanie i pracę poświęconą zaspakajaniu potrzeb lokalnej społeczności podczas pełnienia funkcji Sołtysa Sołectwa złożone zostały dziesięciu osobom, którym w ostatnich latach przyszło się zmierzyć z tą funkcją. Oprócz wielu miłych słów podziękowania za współpracę, były także chwile wspomnień i humoru.
       Spotkanie kończące kadencję Sołtysów 2011-2015"  odbyło się podczas Sesji Rady Gminy Chełmża w dniu 27 marca br. Okolicznościowe podziękowania i upominki przybyłym i  byłym już Sołtysom Gminy Chełmża wręczyli Wójt Gminy Jacek Czarnecki i Przewodniczący RG Janusz Iwański z Wiceprzewodniczącymi RG: Stanisławą Stasieczek i Stanisławem Żak. Funkcję Sołtysa zakończyli: Andrzej Kudliński ( Brąchnówko), Ewa Piotrowska ( Drzonówko), Mirosław Abramuk ( Głuchowo), Ryszard Jarzynka ( Kuczwały), Alicja Glaszka ( Nawra), Maria Sosińska ( Parowa Falęcka), Dominik Zając ( Pluskowęsy), Jacek Klimkowski ( Skąpe), Marek Huzarski ( Świetosław) i Maria Burchardt ( Zelgno). Wśród wymienionych osób, są takie, które urząd Sołtysa w gminie sprawowały nawet 20 lat.
        Wójt  Jacek Czarnecki podkreślił, że  „Funkcja Sołtysa i Rady Sołeckiej to obowiązek i wielka odpowiedzialność. To  ogniwo samorządności będące najbliżej swych lokalnych społeczności, znające potrzeby, priorytety i możliwości. Wasza rola w trudnych momentach dla Gminy i mieszkańców była super !”. Sołtys sprawujący swoją funkcję w sołectwie jest „przedłużeniem”  władzy wykonawczej w gminie, jaka przypisana jest  Wójtowi Gminy. Dlatego tak ważna jest współpraca tych dwóch organów w  samorządzie. Ważną rolę Sołtysa na wsi, potwierdziła również w swoim krótkim wierszu pani Alicja Glaszka, która wsi Nawra sołtysowała przez osiem lat.

Sołtys to taka instytucja
Co była, jest i będzie wiecznie
Dlaczego? Bo on pracuje społecznie.
Droga Gmino i Ty Wójcie miły,
Dbaj o tych swoich Sołtysów
Z całej siły
!”

KO

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.