Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

CIK FUNDUJE ŚWIĄTECZNY NASTRÓJ

       Święta Wielkanocne to święta w wiosennych kolorach. Obfite w różnobarwne dekoracje lecz zawsze zachowują tradycję. Jak zatem udekorować nasz dom na te radosne święta? Ekologicznie, tradycyjnie, a może… po prostu kolorowo? O tym zadecydują już sami uczestnicy warsztatów wielkanocnych organizowanych w gminie w najbliższym czasie przez Pracownię rękodzieła MALWA  przy  Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża. A  jak ciekawie wykonać świąteczne dekoracje na wielkanocne stoły, podpowiedzą panie instruktorki: Basia, Czesia i Eliza.    Spotkania warsztatowe już ruszyły. Pierwsze warsztaty przeprowadzone zostały  w świetlicach wiejskich w Kiełbasinie i w Bielczynach. Następnie  warsztaty powędrują do  kolejnych świetlic wiejskich i szkolnych.   Panie instruktorki z warsztatami dotrą do takich miejscowości jak Głuchowo, Brąchnówko, Dźwierzno, Kuczwały, Grzywna, Zelgno, Kończewice, Skąpe, Grzegorz, Strużal i Nawra. Łącznie zaplanowanych zostało po uprzednim zgłoszeniu do CIK-u aż 18 takich spotkań z udziałem prawie 400 osób !
       To między  innymi właśnie dzięki tak zorganizowanym przez Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża przedświątecznym warsztatom rękodzielniczym w wielu  domach zagości wyjątkowy, świąteczny nastrój.  Wykonane dekoracje przy udziale instruktorów z CIK-u na pewno to sprawią. Poniżej relacja fotograficzna z warsztatów z udziałem mieszkanek Bielczyn.

KO

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.