Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

WYPOCZYNEK W GMINIE - FERIE BEZ NUDY !

      Od dzisiaj rozpoczynają się ferie, czas zimowego wypoczynku. Atrakcyjną ofertę spędzania tego wolnego czasu  przez dzieci i młodzież przygotowały w gminie biblioteki oraz Centrum Inicjatyw Kulturalnych. Ci wszyscy, którzy w tym czasie odwiedzą nasze gminne instytucje kultury na pewno nie będą się nudzić. ZAPRASZAMY !
      Biblioteka w Zelgnie swoją zimową przygodę  rozpoczyna już od dzisiaj 16.02. W programie mnóstwo atrakcji: konkursy plastyczne, dzień filmowy i karaoke, dzień smakosza połączony z zajęciami kulinarnymi, papierowy teatrzyk, pędzelkowe szaleństwo i oczywiście jeśli tylko świat się zabieli w puszystym śniegu przewidziane są zabawy na śniegu i budowanie śniegowej książki. W poniedziałek 23 lutego biblioteka w Zelgnie zaprasza na warsztaty teatralne prowadzone przez aktorkę z Baja Pomorskiego. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 10.00.  W tym dniu do Zelgna przyjadą czytelnicy z bibliotek w Skąpem, Głuchowie i Grzywny.
     Biblioteka w Grzywnie atrakcje dla dzieci i młodzieży proponuje w drugim tygodniu ferii: zajęcia w Bajkolandii, wspólne poznawanie legend. We środę 25 lutego zaplanowano spotkanie z panem myśliwym oraz ognisko z kiełbaskami. Zaplanowano także bałwankowe szaleństwo i rozgrywki w gry stolikowe, a 27 lutego odbędzie się spotkanie pt. Mały ratownik i spotkanie z ratownikiem. Współorganizatorami zajęć są: Radni Gminni z Grzywny, Rada Sołecka Grzywny oraz  Szkoła Podstawowa w Grzywnie. Przy bibliotece w Grzywnie będą prowadzone systematyczne zajęcia taneczne m.in.  powstanie grupa cheerleaderek. Zajęcia poprowadzi instruktor CIK. Już w ferie rusza nabór chętnych dziewczyn i dziewczynek do grupy tanecznej, które chcą rozpocząć przygodę  z tańcem.
     A co proponuje biblioteka w Skąpem? Otóż pierwszy tydzień ferii będzie obfitował w mnóstwo atrakcji: dzień baśniowy, konkursy plastyczne, zajęcia kulinarne, zimowa rewia mody, a w pierwszy dzień ferii odbędzie się spotkanie z policjantem nt. bezpiecznych ferii. Zaglądamy do biblioteki w Głuchowie, która w swe progi zaprasza w czasie ferii zimowych  młodszych i starszych: konkursy plastyczne, turniej piłkarzykowy, sportowa olimpiada, zajęcia wokalne, baśniowe łamigłówki, a w piątek 20 lutego spotkanie ze strażnikiem gminnym- Bezpiecznie w czasie ferii.
     Z kolei w świetlicy w Dźwierznie pierwszy tydzień ferii jest atrakcyjny i kolorowy. Rada Sołecka i Radna pani Patrycja Luntkowska z udziałem CIK zadbali o to, aby dzieci się nie nudziły, ale w sposób atrakcyjny spędzały czas wolny od zajęć szkolnych. Zajęcia w świetlicy w Dźwierznie będą prowadzone w pierwszym tygodniu ferii w godzinach od 11.00-15.00. Spotkania rozpocznie dzień integracyjny o tematyce włoskiej z pizzą dla każdego, będą także zabawy sportowe, karaoke, zabawy taneczne oraz zajęcia pt. Warto mieć marzenia !.
    Uwaga: dla uczestników ferii zimowych w bibliotekach przewidziano słodkie upominki, a dla tych najbardziej aktywnych na koniec ferii zorganizowany zostanie wyjazd do kina.
Poniżej w załączeniu godziny otwarcia bibliotek gminnych.
                    

Justyna Błaszczyk

Dyrektor CIK i bibliotek

 

 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.