Urząd Gminy Chełmża

Sonda internetowa

Czy często odwiedzasz stronę internetową Gminy Chełmża ?
aby zagłosować kliknij odpowiedź
oddane głosy: 2537
  • Aktualności    /   

"Zapal Światło Wolności" - 13 grudnia godz. 19.30

      13 grudnia będziemy obchodzić 33. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Zachęcamy do włączenia się do akcji „Zapal Światło Wolności” i postawienia w oknach symbolicznych świec pamięci ofiar tamtego czasu.

"Światło Wolności", o którego zapalenie zwraca się IPN w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, nawiązuje do gestu papieża Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Reagana, którzy w grudniu 1981 r. w ten sposób przypominali o Polsce.
      Akcję Ofiarom stanu wojennego "Zapal Światło Wolności" honorowym patronatem objął prezydent Bronisław Komorowski. 13 grudnia zapalając "Światło Wolności"  oddamy hołd wszystkim ofiarom stanu wojennego - śmiertelnie pobitym w starciach z milicją, internowanym, zwolnionym z pracy, relegowanym z uczelni oraz zmuszonym do emigracji z powodów politycznych. Tego wieczoru  bądźmy także  myślami z tymi, którzy obecnie pragną wolności i o nią  walczą.

KO
 

wstecz

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.